Markowe ubrania - serwis na temat mody

Bądź modna każdego dnia!

Marynarki sportowe. Na czym polega ich ponadczasowość?

mar 152018

Marynarki są powszechnym elementem garderoby, chętnie noszonym zarówno przez młodzież jak i dojrzałych mężczyzn. Rewelacyjnie sprawdzają się jako forma pośrednia między ubiorem całkowicie sportowym a garniturem. Marynarki sportowe występują w wielu formach i stylach, dlatego mogą być świetnym sposobem na nadanie charakteru swojej stylizacji. Oto, co odróżnia je od marynarek garniturowych:

Swoboda bycia

undefinedMarynarki w wydaniu sportowym są przede wszystkim tworzone dla osób ceniących sobie wygodę ale też przykuwających wagę do wyglądu. Przekłada się to na sposób szycia oraz ich kształt. Są one kompromisem między sztywną formalnością a zwykłym ubiorem. W przypadku okryć sportowych stawia się raczej na minimalizm, niż na wystawność, dlatego też są one m.in. pozbawione podszewki. Czyni je to znacznie wygodniejszymi oraz lżejszymi niż odpowiedniki zakładane na specjalne okazje.

Kreatywność dozwolona

Jest to świetny przykład na to, że marynarki męskie mogą być podatnym materiałem na modowe wariacje. Można nie tylko łączyć je w zaskakujące kombinacje, ale także pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji za pomocą noszenia ich na swój własny sposób. Niektóre modele są na tyle "plastyczne", że bardzo dobrze prezentują się w niekonwencjonalnych rozwiązaniach, np. z podwiniętymi rękawami. Takie zabawy wywołują wrażenie "niedbałej elegancji" oraz pewności siebie.

Casualowa marynarka to rewelacyjny gadżet dla osoby spontanicznej, ceniącej swoją niezależność. Trudno zrezygnować z komfortu jej noszenia, kiedy pozna się już jego smak.

Atom

Napędza Nibbleblog